La Nenicu

The best site

• Posteaza un subiect nou
  • Raspunde la subiect

Pregatiri inainte de Craciun

Distribuiţi
Roxana.

Varsta : 22
Oras : Athena, El
Reputatie : 1

Pregatiri inainte de Craciun

Mesaj Scris de Roxana. la data de Mar Dec 22 2015, 02:41

Cu totii stim ca se apropie Craciunul, acea sarbatoare care ne aduce zambetul pe buze si cadouri. Sarbatoarea in care Mos Craciun urca pe horn si ne aduce cadouri.

Pana atunci e mult, asa ca lumea incepe din timp cu pregatirile. Mai o curatenie prin apartament, pregatirea bunatatilor pentru masa de Craciun si nelipsitul brad, vedeta sarbatorilor de iarna.

Cu totii stim, Craciunul are farmec daca e zapada, ninge si tot orasu impodobit cu decoratiuni.
Invader Lamu

Varsta : 32
Oras : Braila
Reputatie : 0

Re: Pregatiri inainte de Craciun

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Mier Ian 06 2016, 09:22

Sanara: 

Eu eram acasa incepand sa ma pregatesc pentru Craciun. Cumparasem deja bradul si acum incepeam sa il impodobesc. Asta in timp ce aveam sarmalele pe foc.
Roxana.

Mesaj Scris de Roxana. la data de Dum Ian 10 2016, 23:17

am inceput si eu sa-mi impodobesc bradu pentru Craciun. Cel mai mult m-a mirat faptu ca Sanara nu mi-a dat nici un semn de viata.
Invader Lamu

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Lun Ian 11 2016, 19:25

Avusesem doua motive intemeiate. Primul era faptul ca aveam telefonul la reparat caci nu se stie cum se stricase si ar fi urmat sa il primesc abia dupa sarbatori inapoi, al 2-lea motiv era ca eram prea ocupata si agitata cu pregatirile pentru sarbatori. Insa la un moment dat cand imi amintesc, ma decid sa apelez la un trucx de-al meu. Folosindu-mi antenele de zana, caut un taxi din zona si il trimit pe taximetrist la prietena mea cu o cutie de figurine de ciocolata. Cand taximetristul ii da cutia eu inca eram pe receptia statiei lui. 
Salut, Aiko! Spun eu. 

OOC: Banuiesc ca postezi cu Aiko. Dar daca nu, spune-mi sa stiu.
Roxana.

Mesaj Scris de Roxana. la data de Dum Feb 28 2016, 15:56

@Invader Lamu a scris:Avusesem doua motive intemeiate. Primul era faptul ca aveam telefonul la reparat caci nu se stie cum se stricase si ar fi urmat sa il primesc abia dupa sarbatori inapoi, al 2-lea motiv era ca eram prea ocupata si agitata cu pregatirile pentru sarbatori. Insa la un moment dat cand imi amintesc, ma decid sa apelez la un trucx de-al meu. Folosindu-mi antenele de zana, caut un taxi din zona si il trimit pe taximetrist la prietena mea cu o cutie de figurine de ciocolata. Cand taximetristul ii da cutia eu inca eram pe receptia statiei lui. 
Salut, Aiko! Spun eu. 

OOC: Banuiesc ca postezi cu Aiko. Dar daca nu, spune-mi sa stiu.

-_Buna si tie tie. Ma bucur ca ai venit.
Invader Lamu

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de Lun Mar 14 2016, 20:24

-Aiko, voi veni curand. Sper ca ai primit cadoul din partea mea. Momentan mai intarzii putin sunt ocupata cu o sedinta dar voi ajunge cat de repede pot. Se auzi vocea mea prin statia de emisie-receptie a taximetristului. 

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

• Posteaza un subiect nou
  • Raspunde la subiect

Acum este: Joi Apr 26 2018, 08:30